İnternetin her eve girmesi ve kullanım alanının artmasıyla birçok alışkanlığımız değişti. Eskiden olmaz ise olmazlarımız internetin kullanım alanının artmasıyla yok olmaya yüz tuttu ya da kullanımı oldukça azaldı. Buna verilecek en güzel iki örnek gazete ve televizyon kullanımı olabilir. Eskiden her sabahın ritüeli olan gazete alıp okuma işi artık yerini internete bırakmıştır. Basılı olarak okunan gazetelerden telefondan ya da tabletten okunan bir yapıya dönüşmüştür. Bu tabi ki bilgi akışının hızlılığını da önemli ölçüde değiştirmiştir. Dünyanın herhangi bir yerinde olan bir olay artık bize tek tıkla ulaşmaktadır. Ben de yaptığım işte bu döneme ayak uydurmak zorundayım. Yumpu Publishing ile ben de katalog nasıl yapılır sorunsalını çözüp internet ortamına adımımı atmış bulunmaktayım.

Katalog nasıl yapılır sorusu kendi içinde aslında nasıl olması gerektiğini de barındırması gerekiyor. E-kataloglar internet alışverişinin çoğalmasıyla önem arz etmeye başlamıştır. En iyi satış ve reklam için önem verilmesi gereken bir yayın haline gelmiştir.

Tanıtacağınız şey ne olursa olsun sergileyeceğiniz ürünün, parçanın iyi tanıtılması, sergilenmesi tanıtımınızın iyi hazırlanmasına borçludur. Tanıtacağınız ürüne göre ilk başta analizini iyi yaparak en doğru ve bizi çözüme ulaştıracak bilgileri aldıktan sonra katalog nasıl yapılır sorusunu sormak lazım. Tanıtımınızın tasarımı için birincil kurallar ister basılı olsun isterse de internet ortamında sergilenecek olsun en önemli üçü; sade, açıklayıcı ve kullanışlı olması gerekir.

Renkler ve sayfaların yapısı bunu okuyacak kişinin gözünü yormayacak şekilde tasarlanmalıdır. Bazı dergilere baktığımızda tasarım olarak üst düzey bir dergi ile karşılaşırız ama bir süre geçtikten sonra aradığımız ürünü bulamamaya başlarız. Veya gözümüzü fazlaca yorduğu karmaşık yapıda olduğunu fark ederiz.

Bu yüzden katalog nasıl yapılır sorusunun çok farklı cevapları olabilir. Elektronik ortamda ya da basılı olarak yayınlanan tasarımcı kişinin ihtiyacına göre bir çok şeyi düşünerek bir bütünlük sağlamaya çalışır. Bu şekilde bir reklamı veren kişi tasarımcının karşısında bütün soruların cevabını bulabilmelidir.

Buna katalog nasıl yapılır sorusunun cevabı da dahildir. Tasarımcı programların hepsini çok iyi kullanıyor gerekmektedir. Tasarım aşamasında belli bir konu oluşturmak çok önemlidir. Tanıtacağınız ürüne ve ya neyi tanıtacaksanız bunların konsepti karşı taraf ile birlikte kararlaştırmanız gerekir. Kişi neyin reklamını yapacaksa onu çok iyi bilmek zorundadır. Hazırladığınız reklamda iletişim çok önemli bir rol oynar.

Sizin karşı tarafa vermek istediği mesaj doğru ve açık bir şekilde iletilmelidir. Tanıtımınızı iyi gözükmesini sağlayan şey kullandığınız görsellerdir. Sizin vermek istediğiniz mesajın anlaşılır, estetik bir yapıda olması reklamınızı hazırlayacak tasarımcının en birincil görevidir. Yukarıda bahsettiğimiz hususlara uygun yapıda hazırlanmış bir tanıtımın sizi öne çıkarması gerekir.

Ücretsiz Olarak Bize Onlarca Özellik Sunan Yumpu Publishing ile Çalışın

Tüm bu soruların cevaplarını siz de kendiniz cevaplayıp kendi tanıtımınızı yapabilirsiniz. İnternetten katalog nasıl yapılır diye aratıp Yumpu Publishing ile tanışarak kendi tanıtımınızın tasarımcısı ve yaratıcısı olabilirsiniz. Orta düzey bir bilgisayar kullanıcısının bile rahatlıkla çalışabileceği şekilde çalışan bir program.

Benim gibi her işini kendi yapanlar için kaçırılmayacak bir fırsat. Hatta daha önce bile neden karşılaşmadım diye kendi kendime yakındım. Çok uzun zamandır internet ortamında olmayı istiyordum bunun için gerekli altyapımı hazırladım. Gerek web sitesi gerekse Facebook’da dükkânımın sayfasını açmıştım. En çok kullanılan iki platform şimdilik işimi görürdü. Az önce yukarıda bahsettiğimiz tüm özellikleri karşılayan bir site. Buradan anlatacaklarımda mutlaka eksik bir yan kalacaktır ama bahsetmekte yarar var.

Öncelikli olarak şunu söylemeliyim az sonra bahsedeceğim özellikleri içeren programa ücretsiz olarak kavuşuyorsunuz. Ekstra bir maliyet ödemeden kendi tanıtımınızı yapmanı gerçekten mükemmel bir şey. İnternet kullanıcıları bilirler ki böyle programların hiç de ucuz olmayan fiyatları vardır. Size öncelikle ücretsiz kullanım altında bir sürü sınırlamalar getirilmiş demo programı sunarlar.

Siz tam işinize yarayacak bir özellik kullanacağınız zaman da sizden bu özelliği kullanmanız için ekstra para isterler. Bu anlattığım şeyle yakından uzaktan karşılaşmıyorsunuz. Kullanacağınız her özellik bu sitede ücretsiz. Google’a katalog nasıl yapılır diye arama yaptığınız zaman, Yumpu Publishing karşınıza çıkacak olan ilk sitelerden olacaktır. Buradan da herkesin kullanmayı seçtiği bir site olduğunu anlayabilirsiniz. Sitenin sizden sadece minik bir isteği olacak. O da kısa süren bir üyelik. Bu üyelik de sizin işinize yarayacak bir özellik.

Milyonlarca Üyesi Olan Platformun İçinde Yerinizi Ayırtın

Bu site aslında kendi tanıtımlarını yapan milyonlarca insanı birbiriyle de tanıştıran bir platform. Evet yanlış okumadınız milyonlarca kişi ve binlerce farklı sektör ve daldan kişi ve iş ile tanışma, karşılaşma şansına da sahip oluyoruz. Siz kendi tanıtımınız için uğraşırken farkında olmadan sizi tanıtan bir platformda yer alıyorsunuz. Bilenler bilirler SEO araştırması internette kendini tanıtanlar için önemli bir çalışmadır. SEO çalışmasından kısaca şöyle bahsedebilirim.

Örneğin bir kıyafet mağazanız var. Bunun için farz edelim internet siteniz var ve Google aramalarında üst sırasında çıkmıyorsunuz. Siz de gömlek satıyorsunuz ama Google’da gömlek satış diye arattığınız zaman siz bir değil ikinci sayfada yer alıyorsunuz. İşte sizin bu aramalarda ilk sıralarda çıkmanız için yapılan çalışma SEO çalışmasıdır. Bu site, seçeceğiniz anahtar sözcükler ile sizin için bu çalışmayı yapacak bir yardımcıya dönüşüyor.

Bakıldığında sadece katalog nasıl yapılır sorusunun cevabından fazlasını bize veriyor. Sayfaya dikkatlice üye olduktan sonra kendi tasarımınızı yapmaya neredeyse hazır olacaksınız. Tasarımınızı siteye yüklemeden önce PDF formatına dönüştürmeniz gerekecek. Çünkü PDF üzerinden e-dergi’ye dönüştürüyor. Bu da oldukça basit bir işlem. Bunu takılanlar internetten kısa bir aramayla bir sürü PDF dönüştürücü ile karşılaşacaklardır. İnternet sağlayıcınızın hızına ve hazırladığınız dosyanın büyüklüğüne göre de birkaç dakika içinde dosyanızı siteye yükleyebilirsiniz. En zevksiz ve uğraştırıcı kısımları neredeyse bitirdik diyebiliriz. Bundan sonrası tamamen lego oynamaya benziyor.

Hazır Şablonlar ile Tasarımınıza Hızlıca Yön Verin

Sitenin neden bu kadar kullanıcısının olduğunu işleme başlayınca anlıyorsunuz. Hazır şablonlar halinde bize yüzlerce dergi taslağı sunuyor. Bu dergilerin hepsi dünyaca ünlü olan dergiler. Bir anda onların tasarımlarına ücretsiz ulaşmak ilk aşamada şaşırtıyor. Ama bu kadar özelliğin arasında bununda olmasına alışıyorsunuz.

Size sunduğu hazır şablonların aynısını kullanmak zorunda değilsiniz. Size sunulmuş hazır şablon ile oynayıp bambaşka bir yapıya dönüştürebiliyorsunuz. Zaten hepsi hali hazırda çok şık ve kullanışlı tasarımlar. Yapacağınız e-dergi olduğu için hazırlayacağız tasarımın her sayfasına isterseniz farklı müzik ekleyebiliyorsunuz. Bu bazı kullanıcıların kaçırmayacağı özellik olacaktır.

Bir başka olarak yine YouTube üzerinden de link kopyalamak kadar basit bir işlem ile istediğiniz sayfanın istediğiniz yerine internetten video çekebiliyorsunuz. Aradığınız video internette yok sizin kendi çektiğiniz bir video ya da görüntü olsa bile fark etmiyor. Yüklemek istediğiniz görselin ya da sesin boyutuna bakmaksızın eklemenize izin veriyor. Tüm bunları yaparken de tüm platformlarda uyumlu bir çalışma sunuyor. Daha ne olsun diye düşünürken de son bir şey daha var size yardıma hazır teknik destek ekibini de hizmetinize sunuyor.

Katalog Neden Yumpu Publishing’da Yapılır? Sorusunun Yedi Cevabı

Ücretsiz ve Sınırsız Kullanımı bulabileceğiniz tek yer.
Sizin hizmetinize sunulmuş olan teknik servisin hızlı çalıştığı bir site.
SEO çalışması gibi önem arz eden çalışmaları kendi kendine yapabilmesi.
Her sayfanıza istediğiniz sesi ekleyebilme özelliği ile ön plana çıkıyor.
Medyalarınızı orijinal boyutları ile yükleyebilirsiniz.
Tasarıma hızlıca başlayabilmeniz için sunulan hazır şablonlar.
Milyonlarca üyesi olan bir platformda yer alma olanağı ile daha fazla kişiye ulaşma imkanı.